Archiwum kategorii: głowa

Kiedy boli nas głowa, mamy trudności z wykonaniem nawet najprostszego zadania. Nie możemy się skupić, czujemy się rozkojarzeni, mniej kreatywni, mnie wydajni. Mamy problemy nie tylko w pracy, ale nawet z codziennym funkcjonowaniem. Migreny, czy też bóle głowy spowodowane jakimiś innymi dolegliwościami – na przykład chorymi zatokami – mogą naprawdę utrudnić życie. Warto więc poznać sposoby na poradzenie sobie z nimi i to w dosyć prosty oraz tani, bo domowy sposób! Kiedy jeszcze nie było współczesnych lekarstw, ludzie łagodzili ból ziołami i metodami, których skuteczność dziś zadziwia czasem profesjonalistów. Warto więc od nich zacząć kurację, zamiast od razu faszerować się chemią!
W tym dziale można się także zapoznać ze wszelkimi innymi poradami i domowymi metodami na problemy związane z głową – czyli również z pielęgnacją włosów, albo radzeniem sobie z chorobami oczu. Poznaj je wszystkie! Dowiedz się więcej o sekretach natury i naucz jak, jak łatwo i tanio zniwelować ból i poprawić własny wygląd!

Domowe leczenie i sprawdzone sposoby na jęczmień!

Krosta na oku, która w wyglądzie przypomina małe ziarnko jęczmienia. W ujęciu medycznym jęczmień jest grudkowatym ropniem gruczołów, których ujście umiejscowione jest na brzegach powiek. Wyróżniamy infekcję wewnętrzną – na dolnej powiece od wewnątrz, oraz zewnętrzną, która jest nieco mniej dotkliwa i uwidacznia się nad rzęsami. Czemu u niektórych pojawia się ta nieprzyjemna dolegliwość oraz… Czytaj dalej »

Jak zwalczyć migrenę? Domowe sposoby

Męczysz się z atakami migreny? Migrena to potworny ból, który jest równie silny, jak podczas poważnych urazów. Nie masz pojęcia, jak sobie pomóc w atakach migreny? Warto zacząć od tego, aby zapobiegać migrenie, by uchronić się przed kolejnym jej atakiem. Jeśli jednak już wystąpił, dowiedz się, co można zrobić, aby sobie pomóc i zniwelować ból.… Czytaj dalej »

Domowe maseczki na suche włosy – najlepsze sposoby na piękne włosy!

Czy mimo używania rozmaitych profesjonalnych kosmetyków do włosów Twoje kosmyki wciąż są przesuszone? Szukasz sposobu, który rzeczywiście działa i dogłębnie nawilża, nie zatrzymując się wyłącznie na natychmiastowym efekcie? Wiele gotowych produktów w sklepach zawiera w sobie mnóstwo silikonów, które chwilowo sprawiają, że włosy stają się bardziej gładkie i miękkie w dotyku, ale nie nawilżają ich… Czytaj dalej »

Proste domowe sposoby na chrapanie

Chrapanie to problem, który dotyka 45% Polaków. Borykają się z nim głównie osoby otyłe czy korzystające z wielu używek, jednak niekiedy dolegliwość ma podłoże genetyczne. Wywołuje ją niedrożność nosa, skrzywiona przegroda nosowa, niewłaściwa budowa gardła, a u dzieci także przerost migdałków. Charakterystyczny i drażniący dźwięk powstaje na skutek utrudnionego przepływu powietrza.  

Domowe sposoby na piękne włosy

Przedstawiamy najlepsze domowe sposoby na piękne włosy! Pragniesz, aby Twoje włosy były lśniące, miękkie w dotyku, zdrowe i dobrze się układały? Istnieją na to konkretne domowe metody, które nie wymagają specjalnych wydatków. Ważne jest przy ich stosowaniu, aby uzbroić się w cierpliwość i stosować je systematycznie. Nie poddajemy się po pierwszym miesiącu, jeżeli jeszcze nie… Czytaj dalej »

Najlepsze domowe sposoby na afty

Afty do bolesne owrzodzenia powstające w jamie ustnej – najczęściej na powierzchni dziąseł, języka oraz wewnętrznej strony policzków. Ich charakterystyczną cechą jest biała barwa oraz lekkie zaczerwienie wokół, które sygnalizuje stan zapalny. Każda afta znika po pewnym czasie samoistnie, jednak co najgorsze problem ten bardzo często powraca cyklicznie, co najmniej kilka razy do roku.

Kilka skutecznych domowych sposobów na zatkany nos

Cierpisz na chroniczny katar sienny, który męczy Cię bez względu na porę roku? Problem zatkanego nosa dotyczy wielu z nas, a jego przyczyną jest zwłaszcza niewłaściwa dieta oraz inne szkodliwe nawyki. Poznaj więc całkowicie bezpieczne sposoby na zatkany nos, które zastosujesz w warunkach domowych.