Domowe sposoby na potencję

Liczba mężczyzn, którzy doświadczają problemów z potencją z roku na rok rośnie. Zwykle dotyka ona mężczyzn po 40. roku życia, jednak w ostatnim czasie z jej powodu cierpią coraz młodsze osoby. Wpływa na to niehigieniczny tryb życia, czyli niezdrowa dieta, brak ruchu, stosowanie najróżniejszych używek i ciągły stres. Nie pomaga również fakt, iż dla większości panów jest to bardzo wstydliwy problem, dlatego nie zgłaszają się z nim do specjalistów. Na szczęście w początkowej fazie tego typu zaburzeń, skuteczne mogą okazać się domowe sposoby na potencję. Co może zatem pomóc?

Ćwiczenia na potencję

Najłatwiejszy domowy sposób na potencję to zwiększenie naszej aktywności fizycznej. Szczególnie w tej sytuacji polecane są ćwiczenia aerobowe, które nie tylko dodają energii, ale również usprawniają przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Tak naprawdę poprawia się funkcjonowanie całego naszego organizmu, który zostaje odpowiednio dotleniony. Mężczyzna staje się bardziej witalny, ale dodatkowo w jego ciele zwiększa się produkcja testosteronu, czyli hormonu, który w dużej mierze wpływa na potencję.

Regularne chodzenie na szybkie spacery, bieganie czy pływanie są w stanie realnie wpłynąć na nasze życie seksualne. Efekty podniesienia swojej aktywności fizycznej można dostrzec już po kilku tygodniach i odnoszą się one również do wyglądu naszego ciała. A czując się pewniej w kontaktach z partnerką, mamy większe szanse na to, że wszystko zadziała tak jak powinno. Oczywiście systematyczne ćwiczenia to nie wszystko. Należy także ograniczyć w naszym życiu czynniki stresogenne, dobrze się wysypiać i zdrowo odżywiać.

Dieta na potencję

Wzmocnienie potencji gwarantuje nam też wprowadzenie odpowiednich zmian w naszej codziennej diecie. Zdrowe nawyki żywieniowe to tak naprawdę podstawa, gdy chcemy uniknąć jakichkolwiek schorzeń czy zaburzeń. Dlatego naturalne sposoby na potencję to przede wszystkim ograniczenie lub nawet całkowita rezygnacja z tłuszczów zwierzęcych w naszym jadłospisie. W dużej mierze odpowiadają one za rozwój miażdżycy, której skutkiem jest właśnie impotencja. Oczywiście do codziennej diety należy wprowadzić także produkty zawierające substancje poprawiające potencję, takie jak tłuszcze nienasycone, witaminy czy minerały. Są to między innymi:

  • cynk – zawarty np. w ciemnym pieczywie, chudym mięsie, kaszy gryczanej, jajkach, owocach morza, orzechach, otrębach;
  • arginina – znajdziemy ją m.in. w czerwonym mięsie, drobiu, owocach morza, żółtkach jaj, szpinaku, orzechach, siemieniu lnianym ;
  • witamina E – znajdująca się np. w słoneczniku, orzechach, migdałach, szpinaku, oleju słonecznikowym;
  • nienasycone kwasy tłuszczowe – zawarte m.in. w tłustych rybach morskich (łosoś, halibut), oliwie z oliwek, orzechach, pestkach dyni i słonecznika, w żółtkach jaj.

Zioła na potencję

guarana

Guarana

Co jest dobre na potencje? Domowe sposoby to również ziołolecznictwo, stosowane od bardzo dawna na najróżniejsze dolegliwości. Właściwości wielu roślin mogą sprawić, że życie seksualne mężczyzny znów nabierze kolorów. Jakie naturalne środki na potencję są więc godne polecenia? Może to być:

  • guarana – zawartość kofeiny sprawia, że nasiona tej rośliny wykazują właściwości pobudzające, dzięki którym znika zmęczenie psychofizyczne. Guarana zwiększa także doznania erotyczne oraz podnosi jakość i długość wzwodu;
  • korzeń żeń-szenia syberyjskiego – zwiększa wydolność całego organizmu oraz odporność na stres, a dodatkowo dodaje energii, polepsza samopoczucie i przede wszystkim podnosi potencję;
  • liść Damiana – ziele to podnosi potencję zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Do tego wykazuje właściwości relaksacyjne, polepsza ukrwienie organizmu i zmniejsza poziom cholesterolu;
  • dynia – pestki dyni zawierają między innymi cynk, żelazo, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz inne składniki odżywcze, które pozwalają poprawić zdrowie seksualne mężczyzny, wpływając także na zwiększenie jego potencji.

W aptekach można znaleźć gotowe mieszanki ziół na potencję, które przygotowuje się w formie naparów do picia.

Należy jednak pamiętać, że dla osiągnięcia najlepszych rezultatów należy je stosować systematycznie przez dłuższy czas (nawet kilka miesięcy).

Żeń-Szeń Syberyjski

Żeń-Szeń Syberyjski

Jak wzmocnić erekcję?

Niektórym mężczyznom potrzebny jest domowy sposób na szybką erekcję, ale dla większości z nich celem jest także wzmocnienie erekcji. Wszystkie wymienione powyżej metody mające zahamować zaburzenia potencji, jeśli stosowane regularnie, mogą przynieść doskonałe rezultaty. Co jednak, gdy chcemy powstrzymać przedwczesny wytrysk, aby cieszyć się seksem przez dłuższy czas? Czy istnieją skuteczne domowe sposoby na erekcję? Okazuje się, że tak! Do dyspozycji mamy bowiem sprawdzone ćwiczenia na lepszą erekcję, których systematyczne wykonywanie może przynieść świetne efekty.

1. Trening funkcjonalny Semans’a (metoda start-stop)
Technika ta zakłada stymulację penisa do chwili odczuwania bardzo mocnego podniecenia, które bezpośrednio poprzedza orgazm i wytrysk. Należy jednak przerwać stymulację zanim to nastąpi, czekając aż podniecenie nieco opadnie. Częste powtarzanie takiego ćwiczenia pozwala mężczyźnie lepiej poznać reakcje swojego ciała oraz odczuwane przez niego doznania, dzięki czemu może się nauczyć ich kontrolowania. Tego typu ćwiczenia na erekcję mężczyźni mogą wykonywać samodzielnie, podczas masturbacji lub też w parze, gdy to kobieta stymuluje penisa partnera.

2. Metoda Mastersa i Johnsona (metoda ucisku)
Technika ta umożliwia opanowanie wytrysku poprzez ćwiczenia polegające na odpowiednim ucisku penisa znajdującego się w stanie erekcji. Penisa należy chwycić na złączeniu trzonu z żołędziem. Kciuk powinien się znajdować na wędzidełku, natomiast pozostałe palce umieszczamy na rowku wokół żołędzia lub w jego pobliżu. Uciśnięcie nie może powodować bólu i powinno trwać 3-4 sekundy. Wystarczy 30 sekund przerwy od uwolnienia ucisku, aby możliwe było kontynuowanie stosunku. Technikę tę można wykorzystywać indywidualnie lub w parze. Warto także zastosować lubrykant na bazie wody, aby uniknąć ewentualnych podrażnień.

3. Ćwiczenie mięśni Kegla
Większość informacji dotyczących mięśni Kegla jest skierowana do kobiet. Okazuje się jednak, że są one tak samo ważne dla mężczyzn. Jeśli zadbamy o ich odpowiednie wzmocnienie, możemy liczyć na dłuższe stosunki i bardziej intensywne doznania erotyczne. Warto też dodać, że dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla wpływają pozytywnie na właściwe działanie prostaty. Jak dowiedzieć się, gdzie właściwie znajdują się mięśnie Kegla? Wystarczy w trakcie oddawania moczu zatrzymać na chwilę jego strumień. To właśnie wtedy uaktywniają się te ważne dla nas mięśnie i możemy je poczuć.
A jak ćwiczyć mięśnie Kegla? Jest to bardzo proste, gdyż możemy je skutecznie wzmocnić poprzez ich systematyczne napinanie i rozluźnianie. Tak naprawdę możemy to robić kiedy chcemy i gdzie chcemy, np. podczas pracy przed komputerem, stojąc w kolejce w supermarkecie, czy jadąc samochodem.