Archiwum kategorii: zęby

Zęby w tym momencie świadczą niejako o standardzie życia człowieka. Kiedy są równe, białe, zdrowe i mocne, oznacza to, że człowiek ma wystarczającą ilość funduszy na właściwe leczenie i przede wszystkim, że odpowiednio o nie dba! O zdrowiu zębów decydują często składniki diety, właściwe szczotkowanie, ale również i stosowanie odpowiednich środków, gdy pojawia się jakiś problem.
Ból zębów czy dziąseł jest dosyć powszechny – często też nie pozwala normalnie funkcjonować, bo od zęba może boleć nawet i większa część głowy. Dlatego też warto wiedzieć jak domowymi sposobami można sobie poradzić z bólem, jak można go złagodzić, czy też ustrzec się stanu zapalnego, albo innych chorób zębów i przyzębia. Profilaktyka jest bardzo ważna i każdy powinien pielęgnować zęby na co dzień oraz umieć rozpoznawać gdy dzieje się z nimi coś niedobrego. Dzięki naszym poradom – zamieszczonym w tym dziale – można poznać proste metody także na inne rzeczy, jak na przykład domowe wybielanie zębów. Zachęcamy do przejrzenia artykułów!

Stan zapalny zęba – domowe sposoby przychodzą z pomocą!

Ból zęba często idzie w parze z bólem głowy, ucha lub całej twarzy. Szybko promieniuje i odczuwalny jest w innych częściach ciała. To dlatego jest tak uciążliwy i znacznie uprzykrza codzienne życie, praktycznie uniemożliwiając wykonywanie obowiązków. Może to być zapowiedź stanu zapalnego, ropnia , próchnicy lub powiększenia węzła chłonnego.  Z taką dolegliwością trzeba zgłosić się… Czytaj dalej »

Domowe sposoby na zapalenie dziąseł – leczenie i profilaktyka

Za zapalenie dziąseł odpowiedzialne są bakterie, gromadzące się przez niewłaściwą higienę jamy ustnej. Łączą się ze śliną, resztkami jedzenia i tworzą płytkę nazębną, która rychło przemienia się w kamień nazębny. Jeśli nie jest usuwany, to przedostaje się do dziąseł i krok po kroku pogłębia kieszonki dziąsłowe oraz rozluźnia struktury. W praktyce zęby nie mają się… Czytaj dalej »

TOP 5 – domowe sposoby na bolące dziąsła!

Ból dziąsła to główny objaw choroby jamy ustnej i przyzębia, tkanki otaczającej korzenie zębów. Może być wynikiem chwilowego uszkodzenia błony śluzowej, ale też zwiastunem przewlekłych infekcji bakteryjnych. Istnieją domowe sposoby, które skutecznie pomogą zminimalizować dolegliwość.

Sprawdź domowe sposoby na wybielenie zębów!

Nie jesteś w stanie wyobrazić sobie swojego życia bez herbaty lub małej czarnej? Masz już jednak dosyć zauważalnych przebarwień na zębach, osadu oraz ciągle nawracającego kamienia nazębnego? Poznaj więc domowe sposoby na wybielanie zębów i dowiedz się, w jaki sposób należy je stosować.