Sprawdź domowe sposoby na wybielenie zębów!

Nie jesteś w stanie wyobrazić sobie swojego życia bez herbaty lub małej czarnej? Masz już jednak dosyć zauważalnych przebarwień na zębach, osadu oraz ciągle nawracającego kamienia nazębnego? Poznaj więc domowe sposoby na wybielanie zębów i dowiedz się, w jaki sposób należy je stosować.
Cytryna – siła tkwi w naturze

Nie od dziś wiadomo, że cytryna posiada właściwości oczyszczające, dlatego bywa stosowana jako zamiennik płynów do czyszczenia powierzchni. Jako że jest to całkowicie naturalny składnik, można wykorzystać go równie bezpiecznie do wybielania zębów. Najlepiej w tym celu wycisnąć jedną całą cytrynę i połączyć ze szklanką wody. Następnie przygotowany roztwór może służyć do płukania ust lub nakładania na szczoteczkę w celu wyczyszczenia zębów. Efekty powinny być zauważalne już po kilku zastosowaniach, jednak aby przebarwienia po raz kolejny się nie pojawiły, należy zabieg cyklicznie powtarzać.

Węgiel aktywny – doskonała absorpcja

Ten czarny specyfik bez najmniejszego problemu dostaniesz w każdej aptece w formie tabletek. Węgiel aktywny posiada niezawodne właściwości absorbujące, dlatego świetnie ściąga wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia z powierzchni szkliwa. Nie jest to w najmniejszym stopniu środek toksyczny, dlatego można go stosować bez obawy o własne zdrowie. W celu zastosowania z zamiarem wybielania, tabletki należy rozgnieść na proszek i połączyć z wodą w stosunku 1:1. Następnie węgiel aktywny nakładamy na zęby i pozostawiamy na nich przez kilkanaście minut. Można również powstałą pastę użyć do mycia zębów, jednak należy robić to delikatnie, aby nie uszkodzić szkliwa. Nie jest także zalecane stosowanie tego typu środka w przypadku przyjmowania leków.

Soda oczyszczona – zastosowanie nie tylko w kuchni

Do tej pory stosowałeś sodę oczyszczoną jedynie w kuchni do sporządzania wypieków? Musisz więc wiedzieć, że podobnie jak cytryna, wykazuje ona silne działanie oczyszczające, a tym samym pozwala pozbyć się zanieczyszczeń z powierzchni zębów. Łyżkę sody rozpuść w litrze wody, a następnie stosuj jako pastę do zębów lub płyn do płukania ust. Ze względu na silne właściwości, zabieg taki nie powinien być jednak powtarzany częściej niż raz w tygodniu.

Olej kokosowy – skuteczne wybielanie bez ryzyka

Domowe sposoby wybielania zębów zwykle są potencjalnie niebezpieczne dla szkliwa, jednak zupełnie inaczej wygląda sprawa, jeśli chodzi o metodę z olejem kokosowym. Ten wspaniały dar natury wybiela zęby  wyjątkowo delikatnie, lecz przynosi szybkie i wyraźne efekty. Nałóż olej na całą łyżkę i umieść w ustach, po czym przesuwaj płyn pomiędzy kolejnymi zębami. Zabieg ten wykonuj przez około 20 minut, po czym wypluj olej do ubikacji oraz dokładnie przepłucz zęby wodą i umyj z użyciem szczoteczki. Wybielanie zębów domowym sposobem tego rodzaju można powtarzać nawet codziennie – nie niesie to ze sobą żadnego ryzyka. Warto jedynie pamiętać o niepołykaniu oleju, gdyż po przepłukaniu nim zębów, zawiera w sobie sporo toksycznych substancji i bakterii.

Skóra z banana – nigdy jej nie wyrzucaj!

Zaprezentowane domowe sposoby wybielania zębów warto uzupełnić jeszcze o zastosowanie skórki z banana – a dokładniej jej wewnętrznej części. Przyłóż skórkę do zębów, a następnie wcieraj biały miąższ w dolny oraz górny łuk. Pozostaw nałożoną warstwę przez co najmniej 40 minut, po czym przepłucz zęby czystą wodą. Efekty zauważysz już po pierwszym zastosowaniu.

Czy domowe sposoby na wybielenie zębów mogą zniszczyć szkliwo?

Wybielanie zębów domowymi sposobami jest niewątpliwie skuteczne, jednak tylko zastosowanie metody z olejem kokosowym oraz skórką od banana pozwala być całkowicie spokojnym o szkliwo. Nie znaczy to jednak bynajmniej, że należy zrezygnować z wybielania za pomocą cytryny, sody oczyszczonej czy węgla aktywnego.

Warto jednak zachować ostrożność, zwłaszcza w przypadku kiedy zamierzamy stosować te produkty do mycia zębów przy użyciu szczoteczki. Gdybyśmy np. nałożyli samą sodę oczyszczoną na zęby bez wymieszania z wodą, wówczas szkliwo uległoby poważnemu uszkodzeniu oraz narazilibyśmy się na silny ból. Zabiegów takich nie należy także powtarzać zbyt często oraz trzeba pamiętać o tym, aby nie wywierać zbyt silnego nacisku szczoteczką na szkliwo.