Archiwum kategorii: brzuch

Brzuch może być naszą dumą – gdy jest płaski, umięśniony i zadbany. Może jednak być także częścią ciała sprawiającą kłopot – zwłaszcza gdy pojawia się na nim zbyt dużo tkanki tłuszczowej, nieładne rozstępy, albo po prostu gdy boli! Układ pokarmowy może być podrażniony przez nieodpowiednie jedzenie, ale również przez zbyt duże napięcie nerwowe. Mogą też pojawiać się takie przypadłości jak wzdęcia, biegunka czy niestrawność.
W każdym z tych przypadków szukamy ratunku u specjalisty, albo w lekarstwach, które – jak oczekujemy – powinny nam natychmiast pomóc. Tymczasem są i inne, domowe sposoby na brzuch – na podobne przypadłości związane z okolicą brzucha i układem trawiennym. Czasem wystarczy zjeść właściwy owoc, przygotować łagodzący kompres, albo wypić odpowiedni napar ziołowy, by złagodzić dolegliwości. Jest mnóstwo metod, które można wypróbować i które z dużym prawdopodobieństwem pomogą – chyba że ból jest naprawdę silny i może być skutkiem na przykład zapalenia wyrostka robaczkowego. Jeśli jednak nasze problemy mają mniejsze natężenie, warto poznać wszystkie sposoby na dolegliwości brzuszne i poczuć szybką ulgę!

TOP 5 – domowe sposoby na wzdęcia

Wzdęcia to dokuczliwa i wprawiająca w dyskomfort dolegliwość, która najczęściej wynika z błędów żywieniowych albo złych przyzwyczajeń podczas przyjmowania pokarmów. Oto top 5 najlepszych sposobów na wzdęcia.

Przedstawiamy sprawdzone sposoby na mdłości w ciąży

Na mdłości skarży się co druga kobieta w ciąży. Zwykle rozpoczynają się w 4. tygodniu i kończą w 3. miesiącu. Wywoływane są przez zmiany hormonalne, przez wzrost poziomu gonadotropiny kosmówkowej (HCG), niezbędnej do właściwego rozwoju płodu. Dla wielu osób jest to pierwszy zwiastun, że dziecko jest w drodze. Choć te poranne wymioty oznaczają prawidłowy przebieg… Czytaj dalej »

Rozwolnienie – przyczyny i domowe sposoby na ratunek!

Rozwolnienie – czyli inaczej po prostu biegunka – to dosyć częsta przypadłość, zależna od wielu czynników, w tym głównie przyjmowanych pokarmów, ale również na przykład ilości stresu. Częste oddawanie płynnego stolca to zwykle konsekwencja zatrucia pokarmowego, efekt zakażenia bakteryjnego czy wirusowego, albo skutek uboczny przyjmowanych lekarstw. Zdarza się i taka sytuacja, że rozwolnienie pojawiło się… Czytaj dalej »

SOS dla brzucha! Domowe sposoby na ból brzucha

Odczuwasz nieustający ból brzucha, który nie pozwala Ci normalnie funkcjonować w życiu codziennym? Nie ignoruj tego objawu, gdyż może on wskazywać na poważną chorobę. Zanim jednak udasz się do lekarza, możesz spróbować domowych sposobów na ból brzucha. W większości przypadków dolegliwości bólowe wynikają bowiem po prostu z niewłaściwego stylu życia.

Domowe sposoby na ból żołądka

Ból żołądka może być objawem poważniejszej choroby, jednak najczęściej pojawia się gdy jesteśmy przejedzeni, zjemy coś zbyt tłustego, zbyt słodkiego, albo gdy bardzo się zestresujemy. Może być też związany z zapaleniem żołądka, ale wówczas ból jest dosyć silny – nagły i powiązany także z biegunkami, nudnościami oraz wymiotami, więc w ostrej fazie raczej ciężko się… Czytaj dalej »

Sprawdzone domowe sposoby na płaski brzuch – dieta i ćwiczenia

Płaski brzuch jest marzeniem każdego człowieka – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Każdy pragnie móc popisać się swoją figurą i jeśli nie umięśnionym brzuchem, to choćby pozbawionym nadmiernej tkanki tłuszczowej, która wylewałaby się ze spodni i odznaczała pod koszulkami. Jednocześnie każda płeć ma skłonności do osadzania się tłuszczu właśnie w tym miejscu, czemu sprzyja niestety… Czytaj dalej »