Archiwum kategorii: oczy

Poeci mówią, że oczy są zwierciadłem duszy. Na co dzień służą nam jednak do patrzenia, podziwiania, czytania, obserwowania świata. Dzięki nim widzimy dokąd idziemy, możemy poczuć się bezpieczniej, cieszyć kolorami i krajobrazami, rozpoznawać innych ludzi i tak dalej. Tak naprawdę dopiero w chwilach, gdy nasz wzrok zaczyna szwankować doceniamy jego niezwykłość. Tymczasem istnieje mnóstwo chorób i przypadłości, które mogą zaatakować nasze narządy wzroku. Nie ze wszystkim trzeba się od razu udawać do lekarza!
Istnieje mnóstwo skutecznych, domowych sposobów na oczy – pozbycie się pewnych dolegliwości. To od nich należy zacząć, a nie od środków chemicznych, które przecież zawsze jeszcze zdążymy wziąć. W dziale tym znaleźć można pomocne artykuły i porady, dotyczące domowych metod radzenia sobie z wieloma problemami oczu – jak na przykład jęczmień czy zapalenie spojówek. Niektóre popularne i przekazywane z pokolenia na pokolenie, a inne zgodne z najnowszą wiedzą, potwierdzoną przeprowadzanymi badaniami. Warto znać je wszystkie!

Domowe leczenie i sprawdzone sposoby na jęczmień!

Krosta na oku, która w wyglądzie przypomina małe ziarnko jęczmienia. W ujęciu medycznym jęczmień jest grudkowatym ropniem gruczołów, których ujście umiejscowione jest na brzegach powiek. Wyróżniamy infekcję wewnętrzną – na dolnej powiece od wewnątrz, oraz zewnętrzną, która jest nieco mniej dotkliwa i uwidacznia się nad rzęsami. Czemu u niektórych pojawia się ta nieprzyjemna dolegliwość oraz… Czytaj dalej »

Najlepsze domowe sposoby na zapalenie spojówek!

Zaczerwienione oczy, uczucie swędzenia oraz pieczenia to pierwsze objawy zapalenia spojówek. Jest to stan zapalny naczyń krwionośnych spojówki, w skutek którego rozszerza się ona oraz napełnia krwią. Zwykle nie jest to groźna choroba, jednak może znacznie uprzykrzyć życie, a także negatywnie wpłynąć na wygląd. Intensywnie czerwone oczy z pewnością nie dodają wdzięku.