Archiwum kategorii: skóra

Piękna skóra jest marzeniem każdego człowieka. W dużej mierze to ona decyduje obecnie o atrakcyjności – jeśli jest zadbana, przyciąga innych i sprawia, że prezentujemy się lepiej. Dlatego też dbamy o nią (a przynajmniej powinniśmy), oczyszczamy, nawilżamy i złuszczamy. Skóry nie można pozostawić samej sobie, ponieważ może rogowacieć, szarzeć – jednym słowem, robić się brzydsza. Powinien ją pielęgnować tak ten, kto posiada cerę suchą, jak i tłustą, osoby o cerze mieszanej, albo z problemami skórnymi – jak wągry czy pryszcze. Skóra również może chorować – i to na całym ciele!
Nim zaczniemy wydawać krocie na specjalistów i profesjonalne kosmetyki, spróbujmy zadbać o nią we własnym domu – samodzielnie. Część kosmetyków zawiera zresztą na przykład wyciągi z roślin czy owoców, które znajdują się na każdej półce sklepowej, albo w każdej lodówce. W tym dziale można znaleźć porady, jak domowymi metodami pielęgnować skórę z różnymi problemami, pozbyć się ich lub złagodzić przebieg dolegliwości, a także po prostu dbać o skórę, by była piękna!

TOP 5 – domowe sposoby na rozstępy!

Rozstępy pojawiają się najczęściej wtedy, kiedy skóra nie nadąża za gwałtownymi zmianami i szybko traci swoją sprężystość. Wedle badań, aż 80% kobiet skarży się na te nieestetyczne zmiany. Na szczęście można im zapobiegać, a na początkowym etapie rozwoju także zwalczać domowymi sposobami. Gdy są już w zaawansowanym i dojrzałym etapie, pozostają profesjonalne zabiegi kosmetyczne.

Sprawdzone sposoby na wągry na twarzy

Wągry, zwane też zaskórnikami to charakterystyczne czarne kropki, które występują głównie na nosie, brodzie i dekolcie. Najczęściej dotyczą osób z cerą mieszaną oraz tłustą, zarówno kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Czarny kolor to po prostu utleniona skóra, która jest skutkiem nadmiernej produkcji łoju oraz jego wymieszania z brudem i martwym naskórkiem. Taka mieszanka zatyka pory… Czytaj dalej »

Skuteczne domowe sposoby na pryszcze – poznaj nasze typy

Pragniesz pozbyć się przykrych niespodzianek z twarzy? Zastanawiasz się, jaka metoda byłaby najlepsza? Na początek warto wziąć pod uwagę, że należy zapobiegać powstawaniu wyprysków i przynosi to naprawdę dobre rezultaty. Poznaj również najlepsze domowe metody na pryszcze.

Męczy Cię opryszczka? Sprawdź domowe sposoby!

Opryszczka objawia się nieestetycznymi pęcherzykami, świądem, bólem oraz uczuciem pieczenia. Wywołują ją wirusy, z grupy Herpes Simplex. Typ 1 HSV odpowiada za infekcję na ustach, a HSV 2 rozwija się na narządach intymnych. Łatwo się nią zarazić, ale można jej przeciwdziałać i minimalizować dolegliwości domowymi sposobami.

Zwalcz pomarańczową skórkę – poznaj domowe sposoby na cellulit!

Jest nieestetyczny, nieprzyjemny i sprawia, że ze wstydem zasłaniamy brzuch czy uda. Cellulit to jeden z najpowszechniejszych problemów naszych czasów. Dotyka zarówno młode mamy, nastolatki, jak i osoby otyłe, prowadzące siedzący tryb życia i odżywiające się niezdrowo. Za tą obco brzmiącą nazwą kryje się tkanka tłuszczowa, która odkłada się w nieodpowiedni sposób.