Archiwum kategorii: włosy

Piękne, zadbane włosy niewątpliwie dodają każdemu atrakcyjności. Mężczyźni są o wiele przystojniejsi, a kobiety piękniejsze. Czasem wystarczy zmiana koloru, odcienia włosów, ich długości czy ułożenia, żeby prezentować się zupełnie inaczej – lepiej! Włosy powinny być jednak przede wszystkim zdrowe i mocne – wówczas ładnie i świeżo prezentuje się także ich właściciel czy właścicielka. Jakkolwiek specjalistami od fryzury są fryzjerzy, tak rolę drogich, pełnych chemii kosmetyków mogą pełnić naturalne zioła, napary, maseczki czy płukanki. Natura w tym względzie szeroko nas wyposażyła – warto poznać jej sekrety!
W tym dziale można znaleźć liczne porady, dotyczące właściwej pielęgnacji włosów – czy to krótkich, czy długich, przedłużanych, albo suchych. Zainteresowani znajdą tu też sposoby na przykład na rozjaśnienie włosów, albo poradzenie sobie z licznymi problemami, jakie mogą je dotknąć (między innymi łupież, przesuszenie, zniszczenie na skutek farbowania czy używania prostownicy i tak dalej). O włosy można dbać tanio, naturalnie i wygodnie – wystarczy tylko wiedzieć jak!

Domowe sposoby na siwe włosy

Siwe włosy to jednoznaczna oznaka starzenia się naszego organizmu. W zależności od predyspozycji genetycznych, u niektórych osób pierwsze siwe włosy pojawiają się dość późno, ale zdarzają się także sytuacje, gdy siwieć zaczynają już dwudziestolatkowie. Nie każdy jest zadowolony z takiej zmiany, dlatego mnóstwo kobiet i mężczyzn zastanawia się nad tym, jaki jest najlepszy sposób na… Czytaj dalej »

Poznaj domowe sposoby jak odżywiać zniszczone włosy

Ostry wiatr, letnie słońce, słona woda nad morzem, gorące powietrze, farbowanie czy zła pielęgnacja. Włosy nieustannie narażone są na zniszczenie. Łatwo się przesuszają, tracą blask, stają się cienkie oraz łamliwe. Jak temu zapobiec i zyskać piękną, zdrową fryzurę?

Sprawdzone, bezpieczne sposoby na długie włosy!

Długi włos to zdrowy włos. Te dwie rzeczy współistnieją ze sobą – bez odpowiedniej pielęgnacji nie sposób mówić o pięknym, naturalnym oraz świeżym wyglądzie. Jeśli pragniesz zapuścić włosy i wreszcie zyskać wymarzoną fryzurę, to pora rozpocząć odpowiednią pielęgnację oraz zastosować kilka sprawdzonych wskazówek i patentów.

TOP 5 – skuteczne domowe sposoby na porost włosów

Piękne i lśniące włosy to marzenie wielu osób. Są synonimem zdrowia, a niewątpliwie dodają też uroku. Standardowo rosną od 1 do 1,5cm w ciągu miesiąca. Ze względu na dietę, stan zdrowia oraz indywidualne predyspozycje, u niektórych ten proces przebiega szybciej lub znacznie wolniej. Jak zatem usprawnić porost włosów i zapewnić sobie wyjątkowy wygląd?

Domowe maseczki na suche włosy – najlepsze sposoby na piękne włosy!

Czy mimo używania rozmaitych profesjonalnych kosmetyków do włosów Twoje kosmyki wciąż są przesuszone? Szukasz sposobu, który rzeczywiście działa i dogłębnie nawilża, nie zatrzymując się wyłącznie na natychmiastowym efekcie? Wiele gotowych produktów w sklepach zawiera w sobie mnóstwo silikonów, które chwilowo sprawiają, że włosy stają się bardziej gładkie i miękkie w dotyku, ale nie nawilżają ich… Czytaj dalej »

Naturalne, domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Każda amatorka blondu doskonale zdaje sobie sprawę, że częsta koloryzacja i rozjaśnianie niekorzystnie wpływają na kondycję włosów. Jeśli szukasz alternatywy dla farb, jeśli chciałabyś wydłużyć czas między jedną koloryzacją a kolejną lub jeśli masz ochotę zmienić coś w swoim wyglądzie ożywiając i rozświetlając fryzurę, polecamy domowe sposoby na rozjaśnienie włosów. Oto najciekawsze z nich.

Domowe sposoby na piękne włosy

Przedstawiamy najlepsze domowe sposoby na piękne włosy! Pragniesz, aby Twoje włosy były lśniące, miękkie w dotyku, zdrowe i dobrze się układały? Istnieją na to konkretne domowe metody, które nie wymagają specjalnych wydatków. Ważne jest przy ich stosowaniu, aby uzbroić się w cierpliwość i stosować je systematycznie. Nie poddajemy się po pierwszym miesiącu, jeżeli jeszcze nie… Czytaj dalej »