Archiwum kategorii: uszy

Słuch jest bardzo ważnym zmysłem – dzięki niemu możemy czuć się bezpieczniej, porozumiewać się swobodnie z innymi, a także zachwycać pięknymi dźwiękami, jak na przykład śpiew ptaków, czy też ulubiona muzyka. Uszy jednak są podatne na przeróżne choroby – może je przewiać, może się w nich rozwinąć stan zapalny, mogą po prostu boleć (na przykład przez połączenie z obolałym gardłem) i tak dalej. Nieprzyjemne jest również wrażenie zatkanego ucha, co przydarza się czasem każdemu z nas i choć pozornie jest błahe, może znacząco utrudnić zwykłe funkcjonowanie.
Na szczęście z podobnymi, drobnymi problemami nie musimy wcale udawać się od razu do lekarza. Wystarczy po prostu wykorzystać kilka domowych, sprawdzonych przez pokolenia sposobów, żeby zażegnać problem, albo przynajmniej przynieść sobie (lub cierpiącej osobie) chwilową, znaczącą ulgę. W tym dziale zgromadziliśmy artykuły dotyczące uszu, problemów, jakie mogą ich dotyczyć oaz domowych sposobów na pozbycie się ich. Warto przejrzeć i wykorzystać!

Domowe sposoby na zatkane ucho

Zatkane ucho to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Nawet jeśli nie towarzyszy jej silny ból, choć czasem i to może się zdarzyć, i tak znacznie obniża codzienny komfort życia, osłabiając słuch oraz wywołując niemiłe uczucie pełności przewodu słuchowego. Na szczęście w większości przypadków zatkane ucho można bardzo łatwo wyleczyć, stosując domowe sposoby. Wystarczy tylko wiedzieć, co wywołało… Czytaj dalej »

Poznaj domowe sposoby na zapalenie ucha!

Zapalenie ucha jest dolegliwością, która najczęściej atakuje dzieci, nie znaczy to jednak, że ten bolesny problem nie dotyczy osób dorosłych. Rozwijający się stan zapalny wywołuje silne uczucie bólu, które dosłownie może spędzić sen z powiek. Jakie objawy wskazują na zapalenie ucha i jakich domowych metod warto użyć, żeby całkowicie wyleczyć stan chorobowy? Poniżej udzielamy odpowiedzi… Czytaj dalej »

Najlepsze domowe sposoby na bolące ucho u dziecka

Zapalenie ucha środkowego jest bardzo charakterystyczną dolegliwością, która często pojawia się w wieku dziecięcym. Objawy są na tyle dokuczliwe, że niejednokrotnie dosłownie spędzają sen z powiek osobie dorosłej, zatem w sytuacji, gdy choroba dotyka dzieci, dyskomfort związany z bólem staje się trudny do zniesienia. Po jakie domowe sposoby warto sięgnąć, gdy maleństwo skarży się na… Czytaj dalej »

TOP 6 – domowe sposoby naturalnego leczenia bólu ucha

Ból ucha jest symptomem, który występuje w różnym nasileniu, jednak zazwyczaj dyskomfort jest na tyle duży, że nie sposób go zbagatelizować. Uczucie bólu nie powinno być w tym przypadku ignorowane, brak odpowiedniej reakcji może bowiem doprowadzić do wielu poważnych powikłań. Na szczęście pierwsze objawy można zwalczać domowymi sposobami, które wykazują bardzo dużą skuteczność.