Archiwum kategorii: bóle

W różnych sytuacjach czasem dopada nas niespodziewany ból – o różnym natężeniu, pochodzeniu, kłujący, pulsujący, stały, rozlany, albo konkretnie umiejscowiony i tak dalej. Każdy człowiek chciałby się go jak najszybciej pozbyć – zwykle więc sięgamy po tabletki przeciwbólowe, albo (w konkretnych przypadkach, gdy już nie można inaczej) udajemy się do lekarza. Istnieją jednak także sprawdzone, domowe sposoby na pozbycie się bólu i poprawę swojego zdrowia! Warto je wypróbować, zamiast od razu faszerować się chemią!
W zależności od tego, gdzie ból jest umiejscowiony oraz od tego, jak jest silny i czy jest skutkiem urazu, choroby, czy też nie wiadomo dokładnie co jest jego przyczyną, można nauczyć się go łagodzić, albo też całkowicie, stopniowo likwidować. Ból gardła, zębów, uszu, głowy – to jedne z najpopularniejszych dolegliwości, ale nie jedynych, na które cierpiąc poszukujemy szybkiego i skutecznego środka. Dowiadując się czego unikać, a co stosować możemy sobie znacznie pomóc i pokonać problemy. Czasem w każdej lodówce znajduje się proste remedium na bóle różnego rodzaju – sprawdź sam!

Domowe sposoby na bóle mięśni

Bolące mięśnie potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, a w dodatku ból może się pojawiać u osób w różnym wieku i mieć różne przyczyny. Najczęściej mięśnie bolą po nadmiernym wysiłku, jednak przyczyną mogą być także urazy, choroby układu ruchu czy układu krążenia, ale również układu nerwowego czy choroby ogólnoustrojowe. Ma to miejsce zwykle gdy ból jest długotrwały.… Czytaj dalej »

TOP 5 – domowe sposoby na wzdęcia

Wzdęcia to dokuczliwa i wprawiająca w dyskomfort dolegliwość, która najczęściej wynika z błędów żywieniowych albo złych przyzwyczajeń podczas przyjmowania pokarmów. Oto top 5 najlepszych sposobów na wzdęcia.

Przedstawiamy sprawdzone sposoby na mdłości w ciąży

Na mdłości skarży się co druga kobieta w ciąży. Zwykle rozpoczynają się w 4. tygodniu i kończą w 3. miesiącu. Wywoływane są przez zmiany hormonalne, przez wzrost poziomu gonadotropiny kosmówkowej (HCG), niezbędnej do właściwego rozwoju płodu. Dla wielu osób jest to pierwszy zwiastun, że dziecko jest w drodze. Choć te poranne wymioty oznaczają prawidłowy przebieg… Czytaj dalej »

Najlepsze domowe sposoby na bolące ucho u dziecka

Zapalenie ucha środkowego jest bardzo charakterystyczną dolegliwością, która często pojawia się w wieku dziecięcym. Objawy są na tyle dokuczliwe, że niejednokrotnie dosłownie spędzają sen z powiek osobie dorosłej, zatem w sytuacji, gdy choroba dotyka dzieci, dyskomfort związany z bólem staje się trudny do zniesienia. Po jakie domowe sposoby warto sięgnąć, gdy maleństwo skarży się na… Czytaj dalej »

TOP 6 – domowe sposoby naturalnego leczenia bólu ucha

Ból ucha jest symptomem, który występuje w różnym nasileniu, jednak zazwyczaj dyskomfort jest na tyle duży, że nie sposób go zbagatelizować. Uczucie bólu nie powinno być w tym przypadku ignorowane, brak odpowiedniej reakcji może bowiem doprowadzić do wielu poważnych powikłań. Na szczęście pierwsze objawy można zwalczać domowymi sposobami, które wykazują bardzo dużą skuteczność.

Czy istnieją skuteczne sposoby na zakwasy?

Zgodnie z powszechnym przekonaniem, ból mięśni występujący po treningach spowodowany jest wzrostem kwasu mlekowego. Owszem, jego ilość się zwiększa, jednak w ciągu godziny wraca do normy. Czym więc są zakwasy oraz jak uśmierzyć te dolegliwości?

SOS dla brzucha! Domowe sposoby na ból brzucha

Odczuwasz nieustający ból brzucha, który nie pozwala Ci normalnie funkcjonować w życiu codziennym? Nie ignoruj tego objawu, gdyż może on wskazywać na poważną chorobę. Zanim jednak udasz się do lekarza, możesz spróbować domowych sposobów na ból brzucha. W większości przypadków dolegliwości bólowe wynikają bowiem po prostu z niewłaściwego stylu życia.

Czy domowe sposoby na ból wątroby wystarczą?

Wątroba to absolutnie kluczowy organ dla funkcjonowania organizmu, pełniący mnóstwo ważnych zadań. Jeżeli pojawia się ból, oznacza to, że ten niezbędny do życia narząd zaczyna szwankować. Po co nam wątroba?