Archiwum kategorii: choroby

Każdego z nas dopada czasem jakaś choroba – może to być zapalenie cewki moczowej, zapalenie ucha, gardła, oskrzeli, ale i inne, jak grzybica paznokci czy angina. Dolegliwości, które mogą nas dopaść jest mnóstwo – i równie dużo jest domowych sposobów na choroby, dzięki którym można złagodzić ból, przynieść sobie i innym szybką ulgę, albo w ogóle pozbyć się problemów.
Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich chorób – leczenie tych poważnych powinniśmy lepiej pozostawić profesjonalistom. Większość dolegliwości, które nas męczą – i które pojawiają się czasem w życiu codziennym czy to na skutek osłabienia, zaziębienia, czy też zarażenia się od kogoś – może być jednak w prosty i skuteczny sposób leczona w domu, bez zbędnych środków chemicznych. Warto zapoznać się z podobnymi, naturalnymi metodami leczenia chorób, zaglądając do naszych artykułów! Bazują one na wiedzy naszych babć, przekazywanej z pokolenia na pokolenie oraz na najnowszych doniesieniach specjalistów, popartych długimi, dokładnymi badaniami.

Domowe sposoby na prostatę

Przerost prostaty to schorzenia, które dotyka bardzo wielu mężczyzn, w większości po 50. roku życia. Jest ono zazwyczaj wynikiem procesów starzenia się organizmu oraz zmian hormonalnych. Zmiany zachodzące w obrębie prostaty postępują bardzo powoli, a objawy w początkowej fazie choroby to przede wszystkim częstsze oddawanie moczu, zwłaszcza nocą. Jakie naturalne metody leczenia prostaty warto więc… Czytaj dalej »

Domowe sposoby na hemoroidy

Hemoroidy, nazywane również żylakami odbytu, to przekrwione i nabrzmiałe sploty tętniczo-żylne, które są zlokalizowane w kanale odbytu oraz w odbytnicy. Rozwijają się one bardzo powoli, dlatego jeśli chcielibyśmy zastosować domowe sposoby na hemoroidy, należy to zrobić już przy pierwszych objawach schorzenia. Wówczas dają one najlepsze efekty i mogą uwolnić nas od większości nieprzyjemnych dolegliwości. Jakie… Czytaj dalej »

Domowe sposoby na haluksy

Haluksy, których inna nazwa to paluch koślawy, są to deformacje stawu środstopno-paliczkowego paluchów. Ich cechą charakterystyczną jest boczne odchylenie palucha. Choć początkowo zmiany tego typu nie dają żadnych objawów, z czasem może pojawić się stan zapalny oraz dolegliwości bólowe, a deformacja staje się coraz bardziej widoczna. W zaawansowanym stadium jej rozwoju, konieczne może być przeprowadzenie… Czytaj dalej »

Zapalenie cewki moczowej – przyczyny i domowe sposoby

Stany zapalne dróg moczowych to dolegliwość, która może nam narobić niemało problemów w życiu codziennym. Ból i inne nieprzyjemne doznania z tym związane powodują, że w skrajnych przypadkach przez pewien czas nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Warto dowiedzieć się zatem, co wywołuje takie dolegliwości, jak je rozpoznawać i w jaki sposób z nimi walczyć.

Poznaj domowe sposoby na zapalenie ucha!

Zapalenie ucha jest dolegliwością, która najczęściej atakuje dzieci, nie znaczy to jednak, że ten bolesny problem nie dotyczy osób dorosłych. Rozwijający się stan zapalny wywołuje silne uczucie bólu, które dosłownie może spędzić sen z powiek. Jakie objawy wskazują na zapalenie ucha i jakich domowych metod warto użyć, żeby całkowicie wyleczyć stan chorobowy? Poniżej udzielamy odpowiedzi… Czytaj dalej »

Męczy Cię opryszczka? Sprawdź domowe sposoby!

Opryszczka objawia się nieestetycznymi pęcherzykami, świądem, bólem oraz uczuciem pieczenia. Wywołują ją wirusy, z grupy Herpes Simplex. Typ 1 HSV odpowiada za infekcję na ustach, a HSV 2 rozwija się na narządach intymnych. Łatwo się nią zarazić, ale można jej przeciwdziałać i minimalizować dolegliwości domowymi sposobami.

Czy istnieją domowe sposoby na grzybicę pochwy?

Swędzenie i pieczenie to pierwsze sygnały rozwoju grzybicy pochwy. Choroba powstaje na podłożu bakteryjnym, wirusowym lub alergicznym, wywołując wiele krępujących sytuacji oraz uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. Dyskomfort zniknie wraz z prawidłowym leczeniem farmakologicznym oraz dzięki poprawnej i zdrowej higienie.

Grzybica paznokci – sprawdź domowe sposoby!

21% Polaków choruje na grzybicę paznokci. To ludzie, których krokiem podążasz w drodze do basenu, domownicy, od których czasami pożyczasz buty czy koleżanki, przebierające się w tej samej szatni na siłowni. Wystarcza zła higiena lub kontakt z osobą zakażoną, by nabawić się problemu. Jak skutecznie pozbyć się grzybów?

Angina ropna i jej leczenie – domowe sposoby

Wiosną, jesienią oraz zimą występuje najwięcej zachorowań. Angina ropna to ostre zapalenie gardła oraz migdałków wywoływane paciorkowcami –  jest zakaźne i rozprzestrzenia się bardzo szybko. Jej przenoszenie odbywa się drogą kropelkową, przez co jedno zakażone dziecko może wywołać w szkolę małą epidemię.

Czy na zapalenie oskrzeli pomogą domowe sposoby?

Początkowo łatwo pomylić je z przeziębieniem. Zapalenie oskrzeli to infekcja dolnych dróg oddechowych, która rozprzestrzenia się głównie przez rhinowirusy. Okres największych zachorowań przypada na jesień oraz zimę. Jak rozpoznać zapalenie oskrzeli oraz jak je leczyć?

Polecamy domowe sposoby na ostrogi piętowe!

Ostroga piętowa niejednemu potrafi uprzykrzyć życie oraz znacznie utrudnić, tak prostą czynność jak, chodzenie. Jest to zmiana zwyrodnieniowa, która objawia się w postaci zwapnienia lub narośli kostnej na pięcie i wywołuje stan zapalny rozcięgna powierzchniowego. Co to oznacza w praktyce? Silny ból podczas chodzenia lub długotrwałego stania, który może nasilać się wraz z rozwojem schorzenia.

TOP 5 – domowe sposoby na żylaki

Żylaki – czyli trwałe, odcinkowe rozszerzenie żyły lub żył, widoczne na powierzchni – to zmora wielu współczesnych ludzi. Mamy z nimi większe problemy niż kiedykolwiek, bowiem współczesne czasy nie sprzyjają zachowaniu zdrowia układu krążenia. Przede wszystkim zbyt mało się ruszamy, prowadzimy raczej siedzący niż aktywny tryb życia, a do tego dochodzi pospieszne, nieprawidłowe odżywianie. W… Czytaj dalej »

Domowe sposoby na zapalenie gardła – czy warto je stosować?

Masz poczucie, że w Twoim gardle grasuje tysiące złowrogich bakterii, a Ty nie jesteś już w stanie nawet przełknąć śliny? Leki na gardło zakupione w aptece nie przynoszą jednak żadnego pozytywnego efektu? Spróbuj więc koniecznie nasze domowe sposoby na zapalenie gardła. Ich skuteczność może Cię tylko pozytywnie zaskoczyć!

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza moczowego atakuje głównie kobiety – to panie w większości muszą się zmagać z częstszym niż zwykle oddawaniem moczu, pieczeniem przy jego oddawaniu, a także bólem w okolicy podbrzusza. Pozornie ta dolegliwość wydaje się niegroźna, choć z pewnością uciążliwa. Niestety, nieleczona może zaatakować nerki, dlatego lepiej wiedzieć jak domowymi sposobami można się jej pozbyć!

Kilka skutecznych domowych sposobów na zatkany nos

Cierpisz na chroniczny katar sienny, który męczy Cię bez względu na porę roku? Problem zatkanego nosa dotyczy wielu z nas, a jego przyczyną jest zwłaszcza niewłaściwa dieta oraz inne szkodliwe nawyki. Poznaj więc całkowicie bezpieczne sposoby na zatkany nos, które zastosujesz w warunkach domowych.