Archiwum kategorii: żywienie

Problemy z układem trawiennym zdarzają się czasem każdemu. Biegunki, zaparcia, zgaga, niestrawność – to tylko niektóre z popularnych dolegliwości, jakie mogą nam towarzyszyć po zbyt obfitym czy tłustym obiedzie, pomieszaniu smaków, zjedzeniu zbyt dużej ilości słodyczy, albo z jeszcze innych, często nie do końca nawet uświadomionych problemów. Na szczęście powoli wszyscy zaczynamy przywiązywać coraz większą wagę do tego, co jemy – i być świadomi konsekwencji, jakie niesie ze sobą niewłaściwe odżywianie.
W dziale „Żywienie” wszyscy zainteresowani znajdą informacje tak na temat właściwego odżywiania, domowych sposobów na radzenie sobie z problemami z układem pokarmowym, jak i porady dotyczące na przykład idealnego oczyszczania organizmu z toksyn, czy też spadku wagi w zdrowy i naturalny sposób. Wszystkie metody są sprawdzone i skuteczne – to wiedza przekazywana czasem z pokolenia na pokolenie, której efektywność potwierdziły także liczne badania, albo zadowoleni użytkownicy. Warto samemu się przekonać!

Co pomoże na zgagę w ciąży? Domowe sposoby są najlepsze!

Aż 70% kobiet w ciąży boryka się uczuciem kwasoty w ustach, uciskiem i bólem w okolicy mostka oraz pustym odbijaniem. Zgaga występuje najczęściej w III trymestrze, niekiedy dokuczając przez dłuższy czas, a nawet uniemożliwiając spokojny sen. Przyszła mama z pewnością zadaje sobie pytania – co na zgagę w ciąży? Domowe sposoby są skuteczne? Jakie środki… Czytaj dalej »

3 proste domowe sposoby na schudnięcie. To musi się udać!

Wydawało Ci się do tej pory, że aby schudnąć potrzebujesz drogich suplementów czy innych specjalnych metod na cudowną utratę wagi? Prawdą jest jednak, że skuteczne zrzucenie kilogramów jest łatwiejsze niż myślisz. Za pomocą kilku domowych sposobów jesteś w stanie wreszcie osiągnąć szczupłą sylwetkę! Czego nie robić chcąc schudnąć? Zanim przejdziemy do zaprezentowania domowych sposobów na… Czytaj dalej »

Sprawdzone domowe sposoby na płaski brzuch – dieta i ćwiczenia

Płaski brzuch jest marzeniem każdego człowieka – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Każdy pragnie móc popisać się swoją figurą i jeśli nie umięśnionym brzuchem, to choćby pozbawionym nadmiernej tkanki tłuszczowej, która wylewałaby się ze spodni i odznaczała pod koszulkami. Jednocześnie każda płeć ma skłonności do osadzania się tłuszczu właśnie w tym miejscu, czemu sprzyja niestety… Czytaj dalej »

Codzienne oczyszczanie organizmu z toksyn – sprawdź domowe sposoby

Zanieczyszczanie organizmu toksynami to proces, którego nie sposób w pełni uniknąć. Przy małym stężeniu szkodliwych substancji ciało samo rodzi sobie z oczyszczeniem. Gdy wraz z jedzeniem lub powietrzem przyjmujemy więcej metali ciężkich, pestycydów czy węglowodorów, trzeba przeprowadzić detoksykację. Z pomocą przychodzą domowe sposoby.

Poznaj domowe sposoby na zaparcia

Jeśli męczą się częste zaparcia, to z pewnością  nieustannie odczuwasz dyskomfort i nieprzyjemny ból brzucha. Możesz zwalczyć uciążliwe objawy wprowadzając do diety więcej błonnika, odpowiedzialnego za aktywizację jelit. Składnik działa niczym śmietniczka, która usuwa z organizmu toksyny, zalegające tłuszcze i węglowodany.

TOP 10 – sprawdzone domowe sposoby na zatwardzenie

Co druga kobieta oraz co czwarty mężczyzna borykają się z zaparciami. Zatwardzenie nie daje Ci spokoju i wywołuje uczucie dyskomfortu? Poznaj domowe sposoby na zatwardzenie, które skutecznie wyeliminują problem oraz przywrócą regularną i właściwą pracę jelit.