Sprawdzone domowe sposoby na płaski brzuch – dieta i ćwiczenia

Płaski brzuch jest marzeniem każdego człowieka – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Każdy pragnie móc popisać się swoją figurą i jeśli nie umięśnionym brzuchem, to choćby pozbawionym nadmiernej tkanki tłuszczowej, która wylewałaby się ze spodni i odznaczała pod koszulkami. Jednocześnie każda płeć ma skłonności do osadzania się tłuszczu właśnie w tym miejscu, czemu sprzyja niestety niezdrowa dieta oraz siedzący tryb życia, będący codziennością wielu współczesnych ludzi. Istnieją na szczęście sposoby na jego pozbycie się – i to takie, które każdy może zastosować w swoim domu! Co należy robić?

    Najlepsze domowe sposoby na płaski brzuch? Ćwiczenia!

Skoro jednym z powodów nadmiernego przyrostu tkanki tłuszczowej na brzuchu jest siedzący tryb życia, ruch może naprawdę pomóc! Oczywiście, ważne, by wykonywać odpowiednie ćwiczenia, przeznaczone szczególnie dla tej partii ciała, bo inaczej możemy ogólnie schudnąć, ale niekoniecznie nasz brzuch stanie się idealnie płaski. Nie trzeba przy tym specjalnie udawać się na siłownię, ponieważ mnóstwo ćwiczeń możemy wykonać w warunkach domowych – na przykład:

  • 1. Brzuszki – to najbardziej znane i najpowszechniej wykonywane ćwiczenie, które może przyczynić się do ładnego wyrzeźbienia mięśni brzucha. Aby jednak nie obciążać nadmiernie kręgosłupa, należy położyć na czymś miękkim i nie kończyć brzuszka dopiero przy kolanach, lecz przy głowie uniesionej lekko nad ziemią i napiętych mięśniach brzucha.
  • 2. Nożyce pionowe i poziome – to jedne z najbardziej znienawidzonych ćwiczeń, ponieważ rzeczywiście dla niewyćwiczonych mięśni są trudne do wykonania. Warto jednak, bo przynoszą szybkie efekty! Wystarczy położyć się płasko na podłodze, z rękami ułożonymi wzdłuż tułowia i wykonywać nogami szybkie ruchy w pionie, a później w poziomie (naprzemiennie, lewa na górze, prawa na dole, prawa na górze, lewa na dole). Noga nie powinna być odrywana od ziemi szczególnie wysoko – powinna tworzyć z podłożem kąt 45 stopni.
  • 3. Skrętoskłony – ćwiczenie dosyć proste, a bardzo przydatne! Kładziemy się na plecach, zakładamy ręce za głowę i unosząc jedną nogę, zgiętą w kolanie, przystawiamy ją do łokcia przeciwnej ręki. I tak na zmianę. Jest to doskonałe ćwiczenie na boczne, skośne mięśnie brzucha, które pozwala je ładnie wyrzeźbić. Może też być wykonywane na stojąco, gdzie pochylamy się w odpowiednią stronę.

    By mieć płaski brzuch, przejdź na właściwą dietę!

Same ćwiczenia nie wystarczą – by możliwe było uzyskanie pięknego, płaskiego brzucha, konieczne jest jeszcze przejście na zdrowszą dietę, pozbawioną nadmiernej ilości tłuszczu oraz słodyczy. Warto za to jeść dużo warzyw i owoców, a przede wszystkim dostarczać organizmowi błonnik, by nie tylko ułatwiał poprawne trawienie, ale także (pęczniejąc w żołądku) zapewniał uczucie sytości na długi czas, co zabezpieczy przed podjadaniem – to najlepsze sposoby na płaski brzuch! Posiłki warto spożywać o tych samych porach i to w małych porcjach, a częściej, niż rzadziej, a przejadając się.
    Co więc należy jeść/pić, a czego unikać?

  • 1.    Unikaj potraw, które zawierają dużo soli – na czas diety najlepiej niemal w ogóle ją wyeliminować (tak, to możliwe), a jeśli musisz, dawaj jej tylko trochę, do smaku. Sól zatrzymuje wodę w organizmie, więc czujesz się ciężko, nie masz ochoty na ćwiczenia, a do tego ciało wydaje się spuchnięte.
  • 2.    Pij zioła, które przyspieszają trawienie – najlepsze zioła to oczywiście mięta, rumianek i napary z kopru.
  • 3.    Dodawaj do potraw przyprawy poprawiające trawienie – w Twojej szafce powinien się znaleźć majeranek, gorczyca oraz pieprz.
  • 4.    Jeśli jesz mięso, wybieraj to chude – najlepiej z kurczaka, albo indyka.
  • 5.    Jedz dużo ryb – najlepiej tych tłustych (to zdrowy tłuszcz!), morskich.
  • 6.    Pij niegazowaną wodę mineralną – wypłucze z organizmu toksyny, a przy okazji nawodni Twój organizm, dzięki czemu będziesz się czuć lepiej!
  • 7.    Wprowadź do diety termogeniki, na przykład paprykę – przyspieszają one przemianę materii, więc pomagają zlikwidować tkankę tłuszczową.